Zelené produkty Green Ways - Ječmen a Chlorella
Co je dobré vědět, jíte-li zelené potraviny Green Ways
Ječmen nebo chlorella?
Optimálního výsledku dosáhnete, budete-li jíst obojí - ječmen a chlorella se vzájemně ve svých účincích podporují. Záleží však především na tom, co Vám vyhovuje.
Zelené potraviny jsou určeny pro dlouhodobé užívání, není třeba dělat žádnou přestávku.
Zelené potraviny neobsahují lepek.
Dávkování
Prevence:
ječmen: 2x denně jedna čajová lžička (cca 1 g)
chlorella: 15 – 24 tablet denně, nejlépe ve třech či více dávkách (optimální osobní preventivní dávku chlorelly lze vysledovat dle zeleného zabarvení stolice)
Dávkování u dětí: přiměřeně tělesné hmotnosti (cca ½ lžičky ječmene a 5 tablet chlorelly).
Přes informaci na obalu jsou zelené potraviny velmi vhodné i pro děti do 3 let.
Zelené potraviny jsou vhodné pro těhotné a kojící ženy.
Při jakémkoli autoimunitním onemocnění (případně jiných závažných diagnózách) doporučujeme pozvolné nastoupání na obvyklou dávku přibližně v následujícím režimu (podle potřeby i pomaleji):
Chlorella: 1.-3. den: 1-1-1, 4.-6. den: 2-2-2, 7.-9. den: 3-3-3, 10.-12. den: 4-4-4, 13.-15. den: 5-5-5, 16.-18. den: 6-6-6, dále plynule stoupat až na doporučenou dávku.
Ječmen: 1.-3. den 1/2-0-0, 4.-6. den 1/2-0-1/2, 7.-9. den 1/2-1/2-1/2, 10.-12. den 1-1/2-1/2, 13.-15. den, 1-1/2-1, od 16. dne 3x1 lžička denně
léčebné dávkování – dle doporučení lékaře
Způsob užívání
Ječmen: lžičku prášku v šejkru zalít studenou neperlivou vodou, dobře uzavřít šejkr a protřepat. Poté možno libovolně doředit vodou. Potřebujete-li místo vody použít džus, volte co nejméně kyselý, nejlépe mrkvový.
Dbejte prosím na důkladné zavírání dózy s ječmenem a zabraňte jeho zvlhnutí. Nevyjímejte (ani nekonzumujte) bílé válečky s vysoušecím prostředkem.
Chlorella: tablety je možné polknout vcelku, cucat či rozkousat. V každém případě řádně zapít (nejlépe čistou vodou nebo ječmenem :-)), vláknina obsažená v chlorelle potřebuje dostatek tekutiny k nabobtnání a předcházíme tak vzniku zácpy. Zvlášť důkladně zapíjíme, máme-li obecně nedostatečný pitný režim.
Zelené potraviny je nejvhodnější užívat na lačno.
U některých lidí je povzbuzující účinek zelených potravin tak výrazný, že jej s úspěchem používají místo kávy. V takovém případě je třeba vypozorovat vlastní časový odstup, ve kterém je možné jíst zelené potraviny před usnutím.
Doporučuje se dodržovat přibližně hodinový odstup od klasických léků (zelené potraviny nás čistí od cizorodých látek, za které mohou léky považovat a snižovat tak jejich hladinu).
Kdy nejíst zelené potraviny (kontraindikace):
stav po transplantaci orgánů (nejméně 9 měsíců)
stav po operaci trávicího traktu (1 týden)
během ozařování (vysadit 3 dny před zahájením, nasadit 3 dny po ukončení – týká se pouze ječmene)
akutní zánět hlubokého žilního systému
akutní plicní embolizace
akutní fáze zánětlivého střevního onemocnění (týká se chlorelly, ječmen je vhodný)
neúměrná očistná reakce
alergie na zelené potraviny
Vnější použití zelených potravin – na rány, spáleniny, bércové vředy apod.: aplikovat lze bez obav obojí, urychlují hojení a brání zánětu - chlorellu je třeba rozdrtit. Pozor u ječmene – po aplikaci dost štípe, ale jen na chvilku.
Zelené potraviny skladujte prosím pokud možno v temnu a suchu.
Nenechte se zaskočit případnou očistnou reakcí vašeho těla na počátku užívání zelených potravin – je známkou toho, že se „něco děje“, tedy že zelené potraviny opravdu fungují. Proto je balení zelených potravin určeno pro tříměsíční užívání. Po této době budou možné očistné reakce již za vámi a budete se těšit z pozitivních účinků zelených potravin.
Další informace naleznete v příbalovém letáku a na stránkách společnosti Green Ways: www.gw-int.net